İletişim Bilgileri
image
image

Sıkça Sorulanlar

image
Psikolojik Nefes Darlığı Nasıl Geçer?

Psikolojik olarak nefes darlığı yaşayan kişilere, ilaç tedavisi uygulanır. Yaşadığı sorunlar veya sıkıntılar için kendini rahat hissetmesi sağlanır. Kötü düşüncelerden ve gereksiz kaygılardan ulaştırılarak, daha sakin ve huzurlu olması sağlanır. Yapılan tedavi yöntemleri arasında en etkili yöntem, ilaç tedavileridir.

Psikolojik Nefes Darlığı Belirtileri Nelerdir?

Çarpıntı, terleme, titreme, nefes darlığı, soluğun kesilmesi, göğüs ağrısı, bulantı-karın ağrısı, baş dönmesi-sersemlik, uyuşma, kontrol kaybı (çıldırma) veya ölüm korkusu görülebilir. Genellikle oldukça yorucu ve endişelendirici bu durum, anksiyetenin çıplak ve şiddetli hissedilmesiyle ilgilidir.

Nefes Alamama Psikolojik Mi?

Derin ve doyurucu nefes alamamak, nefes almayla ilgili dikkatte artış ve kendini dinlemek de altta yatan bir Anksiyete Bozukluğuna işaret edebilir. Genellikle kişiyi huzursuz eden stres faktörleri veya eşlik eden depresyon gibi ruhsal hastalıklar saptanır.

Psikoloğa gitmek sicile işler mi?

Kanunda da belirtildiği gibi adli sicilde suçlar ve mahkeme kararlarına ilişkin bilgiler yer almaktadır. Psikolojik destek almak, ruhsal bozukluğa sahip olmak bir suç değildir. Bu nedenle psikoloğa gitmek, psikolojik yardım yardım almak adli sicile işlemez.

image